Wydarzenia

21.11.2009

Puchar Polski w Jeleniej Górze

21-22 listopad 2009 r. w Jeleniej Górze odbył się Puchar Polski OYAMA TOP oraz Puchar Polski Juniorów i Seniorów OYAMA PFK w Semi-knockdown.

21-22 listopad 2009 r. w Jeleniej Górze odbył się Puchar Polski OYAMA TOP oraz Puchar Polski Juniorów i Seniorów OYAMA PFK w Semi-knockdown. W dwudniowym turnieju wystartowało blisko 200 zawodniczek i zawodników z 31 klubów Oyama Karate i 3 klubów Kyokushin-Tezuka. Nasz Klub w Pucharze Polski OYAMA TOP reprezentował senpai Piotr Wydra 1 Dan, który po wyrównującej walce-decyzją sędziów nieznacznie przegrał. Zdecydowanie lepiej wypadli nasi juniorzy. Adrianna Michalak w kategorii juniorki młodsze powyżej 55 kg. zajęła 3 miejsce  -    również 3 miejsce wywalczył Paweł Samczuk w kategorii junior młodszy do 60 kg. Swój pierwszy start w zawodach zaliczyli niepowodzeniem Nina Skwira oraz Damian Gizopulos, którzy przegrali swoje pierwsze walki. Organizatorem imprezy był Jeleniogórski Klub OYAMA z Sensei Rafałem Majda 4 Dan na czele. Obowiązki arbitrów maty wypełniali mistrzowie: Eugeniusz Stanisławek 5 Dan (Wałbrzych), Witold Choiński 4 Dan (Białystok), Rafał Majda 4 Dan (Jelenia Góra), Bogusław Plewka 3 Dan (Lubliniec) i Robert Bretner 3 Dan (Kraków). Turniej stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym.
Sensei Pajdak pełniąc obowiązki sędziego głównego w imieniu Związku i AWF w Katowicach, wręczył legitymacje tegorocznym absolwentom kursu Instruktorów Sportu. Shihan Stanisławek wręczył Sempai Maciejowi Tomczakowi (Bydgoszcz) czarny pas i certyfikat mistrzowski na 2 dan. Zwycięzcy kategorii OYAMA TOP otrzymali efektowne puchary oraz nagrody pieniężne do 1 500 zł. W zależności od liczby zawodników w danej kategorii wagowej.