Wydarzenia

17.11.2012

17-11-2012r Wiedeń, International Tournament of Karate Kyokushinkai “Danubian Cup”.

17-11-2012r w w hali Jura-Soyfer-Gasse 3 Wiedeń, odbył się International Tournament of Karate Kyokushinkai “Danubian Cup”. Organizatorem zawodów był Austrian Karate Kyokushinkaikan, Tezuka Group “Zweikampf  Klub “Bushido”- Branch Chief in Austria, President of“Austrian Karate Kyokushinkaikan”  Sensei  Adam Bisaev .

POLISH KYOKUSHINKAI TEZUKA GROUP informuje , że w dniu  17-11-2012r w w hali Jura-Soyfer-Gasse 3 Wiedeń, odbył się International Tournament of Karate Kyokushinkai “Danubian Cup”. Organizatorem zawodów był Austrian Karate Kyokushinkaikan, Tezuka Group “Zweikampf  Klub “Bushido”- Branch Chief in Austria, President of“Austrian Karate Kyokushinkaikan”  Sensei  Adam Bisaev . W zawodach startowało 60 zawodników z czterech krajów:  Holandia, Czeczenia, Polska oraz Austria. Polskę reprezentowały dwa kluby: Strzegomski Klub Karate Kyokushinkai i Wałbrzyski Klub Karate Kyokushinkai. Sędzią głównym zawodów był Shihan Eugeniusz Stanisławek 5 Dan Wałbrzych. Na zawodach obecny był Prezydent EUROPEAN KYOKUSHINKAI TEZUKA GROUP Shihan  Alain Breugelmans 8Dan Belgia. Kierownikiem Wałbrzyskiego Klubu Karate Kyokushinkai był Lucjan Górski który bardzo dobrze poprowadził pięcio -osobową wałbrzyską drużynę: Marcin Wnuk 3 Kyu zajął I miejsce w kategorii junior do 70 kg 15-17 lat; Łukasz Grzymisławski 6 KYU zajął 2 miejsce w kategorii junior do 70 kg 15-17 lat; Mateusz Dubiel 5 Kyu zajął 2 miejsce w kategorii senior do 80 kg; Patryk Kubat 3 Kyu zajął 2 miejsce w kategorii  senior do 70 kg. Na słowa uznania zasługują seniorzy, szczególnie Patryk Kubat  który swoją  walkę wygrał z przeciwnikami teoretycznie silniejszymi bowiem posiadał on czarny pas. Zawody rozgrywane były w konkurencji KATA (układ techniczny) oraz KUMITE ( walka). Zawodnicy Strzegomskiego Klubu Karate Kyokushinkai w konkurencji KATA zdobyli : 2 złote medale, 1 srebny, 1 brązowy. W konkurencji KUMITE: 2 brązowe medale. Po zakończeniu zawodów nasza drużyna mogła uczestniczyć w oficjalnym otwarciu dokonanym przez burmistrza Wiednia „Wiener Christkindlmarkt am Rathausplatz“. Sceneria i atmosfera była świąteczno-bajkowa.