Wydarzenia

04.12.2014

XIX Mistrzostwa Polski Oyama Karate

12-13 kwietnia 2014r w Andrychowie odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Oyama Karate

12-13 kwietnia 2014r w Andrychowie odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Oyama Karate w których startowało 430 zawodników z 43 klubów reprezentujących styl Oyama Karate oraz Kyokushin Kaikan Tezuka. Wałbrzyski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowało 6 zawodników pod kierunkiem trenera i sędziego Shihan Eugeniusza Stanisławka oraz kierownika drużyny Lucjana Górski. Najlepszy wynik uzyskał  Patryk Kubat 2 kyu zajmując 2 miejsce w kategorii senior starszy do 70 kg. Startujący po dłuższej przerwie czterokrotny Mistrz Polski juniorów Piotr Jędrasik 1 Dan w kategorii senior do 70 kg pierwszą walkę zakończył efektownie w pierwszej minucie. W drugiej walce trafił na wielokrotnego Mistrza Polski i Europy Romana Misiaszek z którym po walce i dogrywce przegrał. Roman Misiaszek został tegorocznym Mistrzem Polski wygrywając zdecydowanie swoje walki przed czasem. Startujący w kategorii młodzieżowców (18-22 lata) Marcin Wnuk 2 kyu przegrał swoją pierwszą walkę, podobnie jak Olaf Filipkowski 5 kyu w kategorii lekki kontakt  (dzieci   12-14 lat) i Julian Górski 4 kyu w kategorii junior starszy (do 75 kg).  Dawid Gościniak 4 kyu w kategorii junior ( do 65 kg) po zaciętej walce i dogrywce wygrał swoją pierwszą walkę, natomiast  drugą walkę po dogrywce przegrał z tegorocznym Mistrzem Polski.